Úton a babával – praktikus kiegészítők az autóba
Az első hosszabb kiruccanást tervezitek és szeretnéd, ha minden gördülékenyen menne? A kis- és nagyobb gyerekekkel való utazás több előkészületet igényel, ezért blog bejegyzésünkben most ehhez adunk tippeket és ajánlunk hasznos kiegészítőket.
Fő a biztonság!
A gyermek csakis az életkorának megfelelő gyermekülésben utazzon az autóban! Az első és legfontosabb dolog tehát, hogy ez rendben legyen. A legkisebbek a hátsó ülésen, a menetiránynak háttal utazhatnak, ezért érdemes babamegfigyelő tükröt felszerelni, amiben láthatjuk, hogy pontosan mi történik, biztonságban tudhatjuk akkor is, ha háttal ül a gyerekülésben. Nagyobbak esetében fontos kitétel, hogy 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekek szállítására vonatkozó irányelveket a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet szabályozza, amely természetesen az elmúlt közel negyven évben számtalanszor módosult. Biztos, ami biztos, utazás előtt nézzük át az ide vonatkozó szabályokat, illetve ellenőrizzük, hogy a gyermeknek életkora, magassága és súlya alapján milyen gyerekülésre illetve ülésmagasítóra van szüksége.
Játékok az autóban
Gyermekülés rögzítve, biztonsági övek becsatolva, indulhatunk végre. A gyerekek különböző módon reagálnak az autóban való utazásra, van, aki szinte azonnal álomra szenderül, amint az autó elringatja, mások viszont nehezebben viselik. A kezdeti nézelődés után hamar unatkozni kezdenek, aminek előbb-utóbb hangot is adnak majd. Ilyenkor jó, ha kéznél van valamilyen kedvenc játék, például az üléshez csatlakoztatható foglalkoztató, babakönyv, de a gyerekdalok hallgatása is segíthet megnyugtatni a piciket. Nagyobbak számára több úti játékot is érdemes az autóba készíteni. Akár rájuk is bízhatjuk, hogy válasszák ki, mivel szeretnének útközben játszani. Megkérhetjük őket, hogy pakolják a kiválasztott játékokat az autós rendezőbe, így adott a játékok mennyisége és majd az autóban sem kallódnak el.
Alvás útközben
Kisebbek és nagyobbak is szívesen szunyókálnak útközben. Ehhez fontos, hogy az erős napfény ne keltse fel őket és ne is legyen melegük, ha a napos oldalon utaznak. Ezt megelőzhetjük, ha a változatos, akár kedvenc mesehős mintával is kapható árnyékolót, vagy rolós árnyékolót teszünk az ablakra. Apróságoknak alváshoz praktikus kiegészítő lehet még a nyálkendő, és kisebbeknél-nagyobbaknál egyaránt fontos, hogy a szundikendőt, alvókát se felejtsük otthon!
Éhségűző nassok praktikus formában
Akár egy kiadós játék, alvás után is megéhezhetnek a gyerekek vagy csak rágcsálnának valamit útközben. Lehet, hogy nincs még itt az idő egy kiadós étkezéshez, vagy az úticélunkon ebéddel, vacsorával várnak bennünket és ezért nem állunk meg útközben. Ilyenkor jó, ha van kéznél egy kis nasi, amit praktikus, „borulásbiztos” formában tudunk tálalni. Ehhez a Mushie nasitartóját ajánljuk. Iváshoz a csepegésmentes ivópoharat.
Ha hosszabb útra megyünk és megállunk egy nagyobb étkezést lebonyolítani útközben, akkor az autóban is használható melegítővel tudjuk a tápszert vagy a bébiételt átmelegíteni. Útközben a szilikon előke használata praktikus, illetve persze ne feledkezzünk el a pelenkázótáska feltöltéséről sem!