Babajátékok 6 hónapos kortól
Ahogy a gyerekek nőnek, egyre nagyobb mozgástérre van szükségük. Igaz ez különösen a 6 hónapot betöltött csecsemők esetében. Innentől következik a nagymozgások fejlődésének igazán látványos időszaka. Blog bejegyzésünkben összegyűjtöttük, hogy milyen játékokkal segítheted a fejlődést, melyek az ideális babajátékok 6 hónapos kortól.
Babajátékok 6-7 hónapos korig
Ebben az időszakban fordul a baba először a hasáról a hátára és fordítva. Elkezdi próbálgatni a kúszáshoz vezető mozdulatokat, ha négykézláb a talpát megtámasztjuk a kezünkkel, akkor megpróbálj elrugaszkodni. Innentől aztán úgy kell kialakítanunk a lakás berendezését, hogy az a gurulással immár helyváltoztatásra is képes baba számára biztonságos legyen.
Ajánlott játékok 6-7 hónapos babáknak
- Puha, például habszivacs játszószőnyegen alakítsunk ki a játékhoz területet ügyelve arra, hogy a gurulást gyakorló pici számára elegendő távolságot tartsunk a szekrényektől és egyéb berendezési tárgyaktól.
- Ebben az életkorban már kibújnak az első fogacskák, így a különböző rágókáknak mindenképp nagy hasznát vesszük.
- Szívesen játszik továbbra is csörgő, sípoló, nyomkodható, hangot adó játékokkal, de az első puha babakönyvet is beszerezhetjük.
- A játékokat dobálja, csapkodja, a frissen felfedezett mozdulatokat gyakorolja, így puha és strapabíró játékokat válasszunk!
Babajátékok 8-9 hónapos korig
A kis felfedezők útra kelnek és ahogy egyre ügyesebben kúsznak, másznak, már az egész lakást birtokba veszik. Ha épp egyhelyben vannak, akkor négykézláb hintáznak. Nagy mozgástérre van szüksége, ebben az életkorban már a járóka nem biztosít elegendő helyet számára. Az önálló ülés is megjelenhet már ezekben a hónapokban is, de a kapaszkodva felállással is próbálkoznak a gyerekek, így tényleg végig résen kell lennünk, amikor a kicsi ébren van.
Ajánlott játékok 8-9 hónapos babáknak
- Az ebben az életkorban ajánlott játékokat érdemes aszerint válogatni, hogy gyermekünk hol tart éppen a fejlődésben. A kúszó-mászó gyerekek élvezettel gurítanak magukkal különböző játékokat, például labdát vagy játékautót.
- Az önállóan ülni tudó babák kedvelt foglalatossága a pakolászás, ilyenkor érdemes gyerekzárat szerelni a szekrényekre, mert hosszasan elüldögélnek egy-egy nyitott ajtó előtt, míg kipakolják és megvizsgálják a tartalmát.
- Ezt a ki-be pakolás iránti rajongást a játékválasztás során is tartsuk szem előtt, a különböző egymásba illeszthető, poharas, formabedobó játékokat is beszerezhetjük már ebben az életkorban.
Babajátékok 10-12 hónapos korig
Az első születésnap közeledtével a gyerekek szinte egész nap mozgásban vannak, kúsznak, másznak, kapaszkodva felállnak és járnak, rövid ideig segítség nélkül is megállnak. Az első lépéseket is megteszik 12 hónapos koruk körül.
Ajánlott játékok 10-12 hónapos babáknak
- Ennyi idős gyerekeknek már válogathatunk a különböző járássegítő játékok között. Több típusból is létezik, fából vagy műanyagból készült, illetve pakolható vagy finommotorikát fejlesztő játékokkal felszerelt típust is találunk. Válasszunk stabil, masszív járássegítőt, ami valóban biztonságot nyújthat majd az első lépéseket gyakorló kicsiket.
- A nagymozgásokat fejlesztő játékok közül a járássegítő mellett a felfújható, ugráló játékokat, bébijárgányokat ajánljuk.
- Ebben az életkorban alakul ki a mutatóujj és a hüvelykujj összeérintésével való fogás is, ezért egyre ügyesebben játszanak a formabedobó dobozzal, de népszerűek a különböző húzható játékok, a gyűrűpiramis, nagy méretű építőjátékok, matatók, fogóval ellátott puzzle és a kemény lapos mesekönyvek.