Bababiztonság – a bébiőrtől a játékokig
Születésétől fogva aggódunk érte, vigyázzuk álmát a kiságyban, félve követjük első önálló lépéseit. Szerencsére ma már jó néhány hasznos kiegészítőt is beszerezhetünk, amivel a baba biztonságára akkor is vigyázhatunk, ha nem vagyunk épp mellette. Blog bejegyzésünkben a bababiztos otthon kialakításához adunk tippeket és ajánlunk kiegészítőket.
Bébiőr
Az első gyermek születésekor sok babaholmit beszerzünk, ezek közül pedig néhányról kiderülhet utólag, hogy bizony feleslegesen tettük. A jó hír, hogy a bébiőrrel kapcsolatban biztosan nem fogunk így érezni, a készüléket hosszú ideig remekül ki tudjuk használni. Akár akkor, amikor a kicsi éjjel külön szobában alszik, vagy nappal, ha például alvásidőben bezárjuk a gyermekszoba ajtaját, hogy ne ébresszük fel miközben tornázunk, a kertben vagyunk vagy csak elintézünk telefont. A bébiőr nagy hatótávolságú, lehet kamerás, kétirányú kommunikációra képes, vagyis nemcsak mi halljuk a kicsit, hanem ő is bennünket, így beszélhetünk hozzá.
Biztonság az autóban
Ha az autóban a pici a hátsó ülésen utazik, akkor a bébihordozóban háttal ül nekünk, így nem láthatjuk. Vezetés közben balesetveszélyes hátrafelé kukucskálni a picire, pedig adódhat olyan helyzet, hogy rá kell néznünk. Ilyen esetben nyújt biztonságos megoldást a babafigyelő tükör. Az ülés fejtámlájára helyezve állítsuk be úgy, hogy a picit lássuk benne az autó visszapillantó tükrén keresztül, így bármikor gyorsan rápillanthatunk út közben is.
Konnektordugó
Az apróságok gyorsan nőnek, hamar eljön az az idő, amikor már önállóan kúszik, majd jár a lakásban. Ilyenkor igyekezzünk biztonságossá tenni számára a terepet. A masszív, stabil bútorokban megkapaszkodva járkálhat, az apróságokat azonban elpakoljuk. A mindennel szívesen matató apróságok hamar rátalálnak a konnektorokra is, az áramütések és balesetek elkerüléséhez ezeket fontos biztonságossá tenni, konnektordugók segítségével. Egy mozdulattal a helyére pattinthatjuk, majd a felnőttek gyorsan el is tudják távolítani, ha használni szeretnék. Ne feledkezzünk meg a nagyszülők otthonában vagy a nyaralóban lévő konnektorokról sem!
Baba biztonsági rács
A lakás kritikus pontja az emeletet és a földszintet elválasztó lépcső, ahol megfelelő védelem hiányában a kicsi könnyen balesetet szenvedhet. A lépcsőket biztonsági ajtózár segítségével tehetjük biztonságossá. A lépcsők mellett lezárhatunk vele minden olyan helyiséget, ahol nem szeretnénk, hogy a gyerkőc egyedül tartózkodjon, mert veszélyes anyagokhoz férhet hozzá, vagy megsérülhet, mint például a fürdőszobában vagy a konyhában.
Biztonságos babajátékok
Már a kicsi megszületése előtt, a babaszoba berendezése során beszerzünk néhány játékot. Arról, hogy mit érdemes, a babajátékok újszülötteknek blog bejegyzésünkben olvashatsz. A játékok megválasztásánál ügyeljünk a biztonsági szempontokra is! A játék legyen a kicsi életkorának megfelelő, strapabíró, ne tartalmazzon apró, leváló alkatrészeket, melyek fulladást okozhatnak. A jól megválasztott, minőségi játékokkal hozzájárulhatunk gyermekünk fejlődéséhez. Fontos, hogy a látás, tapintás és „kóstolás” útján ismerkedő csecsemők és totyogók biztonságban fedezhessék fel a környezetüket. Kattints, és olvasd el, mire érdemes még figyelned a játékok és biztonság kapcsán!