Az első hosszabb utazás babával
Itt a nyár, a jó időben szívesen útra kel a család. Csecsemővel utazni azonban komoly logisztikai művelet lehet, amíg nem szerzünk kellő gyakorlatot abban, hogy mindent összekészítsünk, majd a csomagtartóba varázsoljunk. Blog bejegyzésünkben most néhány, tapasztalataink szerint valóban szükséges kiegészítőt ajánlunk, melyeknek hasznát vehetitek az első hosszabb utazás alkalmával.
Ne csomagold el a gyerekszobát!
Természetesen más dolgokra lesz szükség, ha csak egy napos kiruccanást szervezünk, mint amikor egy vagy akár több éjszakát is az otthonunktól távol töltjük. Ekkor sem feltétlenül fontos azonban egyből mindent összepakolni, érdemes előtte érdeklődni, hogy mi az, amit megtalálunk a szálláshelyen.
Ha bababarát apartmant vagy szállodát választunk, akkor jó eséllyel nem kell például kiságyat és babfürdető kádat magunkkal cipelni. Amennyiben erre nincs lehetőség, vagy mégis inkább magunkkal vinnénk a babaágyat, akkor egy jó minőségű, könnyen nyitható és összecsukható utazóággyal pillanatok alatt otthonos kis kuckót alakíthatunk ki a babának. Csak az alvókát vagy szundikendőt ne felejtsük otthon!
Felszerelés peluscseréhez
Kisgyerekes szülők számára ismerős helyzet, az indulás pillanatában, már az ajtóban állunk, amikor érezzük, hogy a tökéletesen felöltöztetett gyerkőcnél bizony eljött a pelenkacsere ideje. De mindenkinek van legalább egy története ebből az időszakból, amikor útközben, a legváratlanabb helyzetekben kellett megoldani a peluscserét.
Nincs tehát mese, egy jól felszerelt pelenkázó hátizsák és szükség esetére pelenkázó lap utazáshoz – ennek a szálláshelyen is hasznát vehetjük – alapdarab a kisgyermekes szülők kirándulófelszerelései közt. Praktikus több zsebes, vízlepergető, könnyen kezelhető, egy kézzel is nyitható táskát beszerezni.
Útközben játsszunk, eszünk
A hosszabb utakat próbáljuk a kicsi alvásidejére időzíteni, ám ez nem mindig sikerül, vagy esetleg mégsem alszik olyan hosszan, mint szeretnénk. Nyűgös gyerkőccel a kocsiban bizony az út nekünk is sokkal hosszabbnak tűnik. Ilyenkor jól jön néhány úti játék, amivel lefoglalhatjuk a csöppséget. A fogzás időszakában a babák nehezebben alszanak el, ezért jó, ha van nálunk a kezébe adható rágóka is útközben! Ha a hosszú úton a kicsi megéhezne, a cumisüveget vagy bébiételt gyorsan fel tudjuk melegíteni az autóban is használható elektromos melegítővel. A falatozáshoz ne felejtsd otthon az evőeszköz készletet, ivópoharat és a könnyen letörölhető szilikon előkét sem!
Így spórold meg a babakocsi helyét!
Ha otthon próbáltuk már a hordozókendőt, és a pici szívesen utazik velünk így, akkor érdemes magunkkal vinni. Újszülött kortól használhatjuk, addig, amíg az elől hordozás kényelmes – általában amíg a baba súlya eléri 7-9 kg-ot. A hordozókendő akár egy városi séta során is kényelmes, mert nem kell a babkocsival bajlódnunk például lépcsőzésnél, de a természetben is könnyen túrázhatunk vele.
Kiránduljatok sokat kicsikkel is, szerezzetek közös, családi élményeket!