Kádár Annamária írta játékunkról:
"A kisgyermek nagyon nehezen tudja megfogalmazni problémáit, csupán az érzések szintjén éli meg a feszítő állapotokat. Számtalan olyan feladattal kell megbírkóznia, amelyek nagy megpróbáltatások elé állítják: le kell válnia szüleiről, meg kell tanulnia, hogyan kezelje félelmeit, késleltesse vágyait, győzze le a testvérféltékenység érzését. Gyakran átéli az érzések ambivalenciáját is: egyszerre imádja és gyűlöli szüleit, és tehetetlennek érzi magát ebben a belső zűrzavarban. Ha a szülő és a pedagógus teljesítményorientált, hogyha nagyon magasra helyezi a mércét vagy átadja a gyermeknek saját szorongásait, bizonytalanságát, ha felnőttszerepbe emeli a gyermeket, ha értelmezi problémáit, ha semmibe veszi és lekicsinyli félelmeit, szorongásait, akkor még jobban kibillentheti őt az amúgy is ingatag egyensúlyi állapotából. A gyermek élményeit szimbolikusan, a játék és a mesehallgatás során segítségével tudja kifejezni. Erre egy kiváló eszköz ez a társasjáték, hogy növeljük a gyermekünk éntudatosságát, érzelmi kifejezőkészségét, segítsünk a külső-belső konfliktusai megoldásában, a segítségkérésben, az empátiában, a vágyaik késleltetésében, a kitartásban. A játék gyakorlatai segítenek szóba állni az érzésekről, természetesebbé teszik azt, hogy egyáltalán foglalkozzunk ezzel a témával."
Az Érzel-mese játékot azért alkottuk meg, hogy legyen egy olyan eszköz a szülők, vagy a gyermekekkel dolgozó szakemberek kezében, ami lehetőséget biztosít az érzelmekről szóló beszélgetésekre. Ezzel a csomaggal számos játék játszható, mely az érzelmi intelligencia több részterületére hat. Segít felismerni a látott érzelmeket, megfogalmazni adott szituációban átélteket, a körülöttünk élők bőrébe bújva átgondolhatjuk, hogy vajon a másik mit érez.
A játékban levő helyszíntáblák a gyermekek számára ismerős, napi szinten megjelenő színtereket ábrázolnak, így minden tábla rengeteg történetet, eseményt hív elő gondolataikból.
A játékhoz összeállítottunk 12+1 játékszabályt, és további ötleteket a Játékliget facebook oldalán találhattok.
Néhány ötlet:
-memória az érzelmekkel
-pantomim
-Élet-mese
-Anya-apa ezt mondja
-Ha erre járok, ezt érzem
-Mit érezhet?
-Mese az érzelmekről
-Tabula rasa
A játék tartalma:
-30 érzelemkártya
-14 karakterkártya
-10 kétoldalas helyszín és szituációkártya
A játékhoz ajánljuk az Érzel-meséim érzelem-naplót, mely használatával hozzászoktathatjuk gyermekeinket, hogy a mindennapjaikban keressék, hogy a történések milyen érzéseket váltanak ki belőlük, figyeljék meg, hogy gondolkodnak. A negatív érzelmek okozta feszültséget így könnyebben megtanulják kezelni, oldani. A konfliktushelyzeteiket kezelni, illetve az örömteli pillanatokat a rajz, írás által újraélni.
Kellemes szórakozást, izgalmas beszélgetéseket kívánunk!
Fejleszti: érzelmi intelligenciát, kudarctűrő képességet, önbizalmat